BMW Tampon

Tampon Nedir?

Kara araçlarında ön ve arka kısımda bulunan bir kaza anında karoserin en az hasarı almasını sağlamaya yönelik şok emici görevi gören bir katmandır. Araç türüne ve modeline göre farklılık gösterebilir ancak amacı aynıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tamponlar da gelişmiştir. Günümüzdeki tamponlar sadece aracı değil bir yayaya çarpma durumunda yayanın da en az hasarla kurtulmasını sağlamaya yönelik geliştirilmiştir.

 

BMW Tampon Eki

Araçlarda var olan tampona takılan ek tampondur. Tampon lipi adı da verilen BMW tampon eki ile ön tampon aşağı doğru uzatılmış olur. Bu sayede aracınızın tamponunu daha uzun gösterebilirsiniz. Tampon eki sayesinde görselliği elde ettiğiniz gibi aracınızın alt kısmına rüzgâr girişini en aza indirerek aracın seriliğini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

 

BMW Tampon Çeşitleri

Kullanılan malzemeye, kullanılan yere, tamponun ek işlevine ve ön veya arka olmasına göre çeşitlilik göstermektedir. Plastik, metal, fiberglas, karbon fiber, polipropilen, polikarbonat gibi temel malzemelerden yapılabilmektedir. Gerek sağlamlığına göre gerekse zevkinize göre aracınıza uygun tampon modellerinden tercih edebilirsiniz.

BMW tampon çeşitlerinde BMW M-Tech Tampon yani aerodynamic yapıyı güçlendirmek için aracın tampon, etek ve kanatlarına yerleştirilen set karşımıza çıkar. Aracın daha güçlü ve dinamik bir yapıda olmasını sağlar. Görsel olarak da kullanıcıya kişisellik katma imkânı tanır.

 

BMW Tampon Aksesuarları

Her araba kullanıcısının olduğu gibi BMW kullanıcılarının da olmazsa olmazı tampon aksesuarlarıdır. Aksesuarlar sayesinde aracınıza yenilik katabilir, daha kişisel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Tampon aksesuarları arıyorsanız doğru adrestesiniz.