ELEKTRİKLİ-HYBRID BMW Modelleri

Türkiye, dünyada daha erken vakitlerde tanışılan hybrid araba teknolojisi ile 2011 yılında tanışmıştır. Ülkemizdeki insanlar başlarda yeni bir teknolojiyle karşılaşmış olmaktan dolayı bu araçlardan uzak durmuş olsa da son dönemlerde elektrikli-hybrid arabalar meraklısının ilgisini çekmektedir. Otomobil meraklıları için kısaca bahsedelim: Öncelikle elektrikli ve hybrid kavramları birbirlerinden farklıdır. Elektrikli araçlar derken tamamen elektrik sistemi ile çalışan tek motorlu araçlardan bahsedilmektedir. Hybrid araçlar ise hem elektrikli hem de içten yanmalı iki motor bulunduran araçlardır. Yani bu iki kavramın arasındaki fark, hybrid araçların ister benzin/dizelle ister elektrikli olarak kullanılabilmesidir.  Bu tercih ise tamamen sürücüye kalmış durumdadır.

Bu teknoloji ve bu teknolojinin getirileri fark edildikçe araştırılır, araştırıldıkça ilgi toplayan bir hale gelmiştir. Hazırsanız bu yazımızda elektrikli-hybrid BMW modellerinden özelliklerinden bahsedeceğiz.

 

BMW Elektrikli-Hybrid Araba Modelleri

Elektrikli-hybrid araç teknolojisinde çokça tercih edilen BMW modelleri, 2023 yılı içinde de çok konuşulacağa benziyor.

Alman devi BMW’nin elektrikli araba seçenekleri BMW İX3, Yeni BMW İX3, Yeni BMW İ4, Yeni BMW İ4 M50’dir. Hybrid seçenekler ise Hybrid Dizel, Hybrid Benzinli, Mild Hybrid seçenekleri vardır.

 

BMW Elektrikli Araba Modelleri ve Fiyatları

Elektrikli araba modelleri ve fiyat olarak çokça araştırılan BMW İX3, yeni tasarımı ve ileri teknoloji donanımı ile çok daha sportif bir görünüme kavuşmuştur.

Yeni BMW İX3, düz adaptif led farları, böbrek ızgaraları ve üzerindeki cam kaplaması, ön tasarımındaki mavi hava girişleri, arka tasarımındaki mavi difüzörleri, yandan görünümdeki aerodinamik jantları, panoramik cam tavan, spor koltukları, sürüş performansını geliştiren teknik güncellemeler ile yepyeni bir tasarım harikası olarak karşımıza çıkıyor.

 

BMW Elektrikli Araba Kaç Km Gider?

Yeni BMW İX3resm sitesine göre 460 km menzile sahiptir. Üstelik yüksek güçlü şarj istasyonunda yapılacak hızlı şarjlama ile menziline 100 km ekleyebilecek batarya gücüne sahiptir.

 

BMW İ4’ün eDrive 40 serisinde resmi siteye göre 591 km menzile sahip olan araç, 0km’den 100 km’ye 5,7 saniye kısa bir sürede ulaştığı ve 10 dakika şarj olduğunda 164 km menzil kazandığı; BMW İ4’ün M50 modelinde ise aracın 510 km menzil ve 10 dakikalık şarj sonrası 140 km menzil kazandığı BMW’nin resmi sitesinde duyurulanlar arasında.

 

BMW Elektrikli Araba Aksesuarları

Çevrimiçi hizmet vermeye başladığımızdan beri aksesuar arayışında olan otomobil kullanıcılarının da ziyaret merkezi haline geldik. Sunmuş olduğumuz kaliteli ürünleri avantajlı alışveriş seçenekleri ile satın alabilir, aracınızda kullanabileceğiniz BMW elektrikli araba aksesuarlarını model seçenekleri ile filtreleyerek inceleyebilir, çevrim içi alışverişin keyfine varabilir ve aracınıza daha kişisel ve cezbeden bir görüntü kazandırabilirsiniz.

 

BMW Elektrikli Araba Yedek Parça Fiyatları

Ertürk Yedek Parça Marketi’nde BMW aracınız için yedek parça seçiminizi orijinal veya yan sanayi ürünlerinden seçebilir; 1982 yılından itibaren otomotiv sektöründe hizmet veren Ertürk Motorlu Araçlar tarafından üretilen yan sanayi yedek parça markası Emparts yedek parça ürünlerinin hepsinde %15 indirimden hemen yararlanarak kaliteli ve güvenilir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Anlaşmalı bankalardan yapacağınız alışverişlerde kredi kartına vade farksız 6 taksit fırsatından yararlanabilirsiniz. BMW aracınız için araba yedek parça fiyatları hakkında araç modelinize uygun detaylı arama yapabilir, uzman ekibimiz ile görüşerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.