BMW Far Özellikleri

Yedek parça denildiğinde son derece geniş bir yelpazeden bahsetmiş oluruz. Far çeşitleri de yedek parça değişimine giren seçeneklerdir. Far değişiminin gerektiği herhangi bir durumla karşılaşılması olasıdır. Farın değiştirilmesi için öncelikle araç sahibinin istekleri göz önünde bulundurulmaktadır. Far özellikleri farklılık göstermektedir. Aracın rengi, modeli ve serisi esas alınarak araç için uygun far çeşidine karar verilmektedir. BMW aracın farının değiştirilmesinde ilk aşama farların incelenmesidir. Araçta kullanılan farın hangisi olduğu, bmw far beyni, değişimin kaç farı kapsadığı gibi konulara dikkat edilmelidir. BMW araçlarında xenon far, led far ve adaptif far seçenekleri kullanılmaktadır. BMW far modelleri ve BMW far çeşitleri birden fazladır. Bu far çeşitlerinin özellikleri birbirinden farklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Yedek parça yenilenmesinde far değişimi için orijinal, yan sanayi ve çıkma farlar kullanılabilmektedir.

 

Bmw Xenon Far

Xenon kimyasal bir maddedir ve aydınlatma teknolojisinde kullanımı yaygıdır. BMW araçlarda kullanılan xenon farlar diğer far türlerine kıyasla enerjiyi son derece tasarruflu harcarlar. Bu sebeple enerji kullanımı az olsun isteyenler için ideal bir seçenektir. Az enerji harcamasına rağmen oldukça güçlü aydınlatma özelliği mevcuttur. Yedek parça olarak kullanılmaktadır. Alternatif olarak yan sanayi ürünler de bulunur fakat orijinalinin tercih edilmesi tavsiye edilir. Orijinal olarak tercih edilen far modeli aracın kendi orijinal far çeşidi olmayabilir. Fakat sonradan eklenmesi mümkündür. En uygun BMW xenon far fiyatları için tıklayınız.

 

 

Bmw Led Far

BMW araçlarında led farlar sıkça kullanılmaktadır. Yarı iletken bir yapıya sahip olan BMW led farlar, diyot ışık kaynağının far teknolojisinde kullanılması ile elde edilmektedir.  Yedek parçaların tümünde olduğu gibi bu far çeşidinin de orijinal ve muadil seçenekleri mevcuttur. Araç sahiplerinin tercihleri göz önümde bulundurularak istenen yedek parça kolay ve hızlıca takılabilmektedir. Bu işlemin kusursuz bir şekilde yapılması için far değişimini deneyimli kişilerin gerçekleştirmesi son derece önemlidir. En uygun Bmw Led Far Fiyatları için tıklayınız.

 

BMW Adaplif Far

Gece görüşünün daha kolay yapılabilmesi için genellikle adaplif adı verilen farlar tercih edilir. BMW model araçlarda son dönemlerde sık sık kullanılmaktadır. Far özelliklerine bakıldığında detayların incelemeye değer olduğu görülmektedir. Adaplif farlar ECU adı verilen elektronik kontrol sistemi ile kontrol edilmektedir. Bu özellik adaplif farları öbür farlardan ayırt edilebilmek için en büyük göstergedir. BMW far özelliklerine bakıldığında her birinin özenli bir tasarımın sonucu olduğunu fark etmek zor değil. Bu far çeşidi için de orijinal, yan sanayi ve çıkma seçenekler söz konusudur. Araç sahibi kendi talebi doğrultusunda tercih yapabilmektedir.