Elektrikli – Hybrid Land Rover Modelleri

Elektrikli araçlar, yerleşim yerlerinde hava kirliliğine sebep olmaması, daha sessiz çalışmaları ve daha hızlı olmaları gibi birçok nedenle son yılların çok konuşulan ve tercih edilen araçları haline gelmeye başlamıştır. Elektrikli otomobiller, elektrik enerjisi kullanarak çalışırlar. Dizel ve benzinli araçlar depolarını doldurmak için akaryakıt istasyonundan faydalanırken elektrikli araçlar şarj istasyonlarından şarj edilirler.

 

Özellikle son yıllarda hayatımıza giren Hybrid araçlar ile otomotiv sektöründe çeşitlilik çoğalmıştır. Elektrikli araç ve hybrid (hibrit) araç denildiğinde aynı özelliklere sahip araçlardan bahsedildiği düşünülür. Fakat ikisi arasındaki önemli farklar vardır: sahip oldukları motor çeşitleri ve çalışma prensipleri. Hybrid otomobillerde hem elektrikli hem benzinli olmak üzere iki tür motor kullanılırken, elektrikli otomobillerde tek tür motor vardır. Elektrikle çalışan araçlar tek motora sahip olduğu için yakıt tüketimi yoktur.

 

Land Rover Elektrikli Araba Modelleri 2022

 Land Rover dizel ve benzinli araçları yanı sıra (plug in Hybrid) (PHEV) Land Rover hybrid araçları ile her geçen gün otomobil severlerin ilgisini ve beğenisini kazanmaya devam ediyor. Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Evoque, Discovery Sport modelleri ve daha birçok güncellenmiş Land Rover elektrikli araba modelleri 2023 yılında da otomotiv sektöründe isminden fazlasıyla söz ettirecek diyebiliriz.

 

Land Rover Elektrikli Araba Modelleri ve Fiyatları

Plug in Hybrid PHEV özelliği ile otomobil sektöründe çok konuşulan modelleri üreten Land Rover araçların, Plug in Hybrid özelliği de bahsetmeye değer ölçüde bir özellik. Bu özellik, içten yanmalı motor ve elektrikli motor çeşitini bir arada kullanma olanağı sunuyor. PHEV özelliği sayesinde aracınızı dilerseniz tamamen elektrikli özellikte kullanabilir ve sessiz sürüş sayesinde yolculuğunuzun tadını çıkarabilirsiniz.

 

 

Land Rover Elektrikli Araba Kaç Km Gider?

İlk defa elektrikli araç kullanacak veya Land Rover araçlarını tercih edecek müşteriler Land Rover elektrikli araba kaç km gider sorusuna cevap aramaktadır. Land Rover Elektrikli  Range Rover modelinin 48 km menzili vardır.  Range Rover Evoque ve Range Rover Discovery Sport elektrikli modeller ise ortalama 55 km menzile sahiptirler. PHEV Plug in Hybrid özelliği olan bu modellerde menzilin daha uzun olması için diğer içten motorlu araçlarda olduğu gibi aynı prensiple çalışan benzinli motor bulunmaktadır.

 

Land Rover Elektrikli Araba Aksesuarları

Modifikasyona ilgi duyan otomobil sahipleri, araçlarına kendilerine has detaylar ve tasarım oluşturmak için zaman zaman aksesuar arayışına girmektedirler. İç ve dış tasarım, taşıma ve römork çekme aksesuarları, port bagajlar, birbirinden marjinal jant ve subab kapakları ile dilediğiniz Land Rover elektrikli araba aksesuarları çeşitleriyle aracınızı dilediğiniz kişisel görünüme ulaştırabilirsiniz.